Mi a WordPress?
Kezdetben aWordPress egy egyszerű blogolási platform volt, amely lehetővé tette az emberek számára, hogy gondolataikat és ötleteiket megosszák az interneten. Ma azonban ez a rendszer egy komplex webtartalom kezelő rendszer (CMS), amely lehetővé teszi a felhasználók számára honlapok létrehozását és kezelését.
Tehát a WordPress egy nyílt forráskódú, PHP-alapú tartalomkezelő és blog rendszer, ami a MySQL adatbáziskezelőt használja adattárolásra.
A világon létező legjobb 1 millió weboldalból 16,7% WordPress alapú és az új weboldalak 22%-a készül WordPress-el. Ezáltal kimondhatjuk, hogy a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer ma a világhálon.
Tulajdonságai
Mobilalkalmazások
A legjobb operációs rendszereken is elérhető a WP. Ilyen például az Android, WebOs, BlackBerry, Windows Phone stb.
Sablonok
A sablon egy olyan grafikai felépítés, amely meghatározza weboldalunk megjelenését. Az adminisztrációs felületen rengeteg sablon között válogathatunk, és jelenleg több mint 1600 ingyenesen letölthető a WordPress hivatalos oldalán.
Bővítmények
A WordPress lehetővé teszi, hogy bárki könnyen fejlesszen hozzá bővítményeket és kiegészítőket. A nyílt forrású kódolás előnyeként sokezer fejlesztő osztja meg saját készítésű fejlesztéseit díjmentesen. Jelenleg a WordPress hivatalos bővítmény adatbázisában több mint 22.000 ingyenes bővítmény érhető el.
Többfelhasználós verzió
Ingyenesen elérhető bloghálózatot is készíthetünk a WP felhasználásával. Egy pár perces telepítés után létrehozhatunk korlátlan számú blogot vagy közösségi oldalt.
Widgetek
A widgetek kisalkalmazások, amelyek a weboldalunk megjelenésének szabályozásában nyújtanak segítséget. A widgetek kezelése rendkívül felhasználóbarát, az oldalunkat egyszerűen, egérrel alakíthatjuk ki a “fogd és vidd” módszerrel.
Ezek a kismodulok tipikusan a szövegterület egyik szélén, elhelyezkedő sidebar-on megjelenő dobozok. Ilyenek lehetnek például: Kereső, Legújabb kommentek, Új bejegyzések, Címkefelhő stb…