A 21. század információs korszakában az embereknek folyamatosan szükségük van megbízható forrásokra. Ezen igények kielégítésében a Wikipédia vált az egyik legmeghatározóbb szereplővé, melynek hátteréről és működéséről most bepillantást nyerhetsz.
Mi a Wikipédia?
A Wikipédia egy többnyelvű, webalapú, szabadon szerkeszthető enciklopédia, melyet a nemzetközi közösség működtet. 2001-ben indult Jimmy Wales és Larry Sanger kezdeményezésére.
Több mint 61 millió cikk található és módosítható a Wikipédián 333 különböző nyelven, melyeket világszerte több mint 108 millió felhasználó szerkeszti és havi 1,7 milliárd egyedi látogató keresi fel az oldalt.
2010-ben az Index olvasói az internet 10 legnépszerűbb szolgáltatása között a Wikipédiát a harmadik olyan oldalnak ítélték ami pótolhatatlan a Google és a YouTube után.
A tartalom létrehozása és ellenőrzése
- Szerkesztés:: A Wikipédia cikkeit önkéntesek írják és szerkesztik a világ minden tájáról, ezáltal lehetővé teszik a demokratikus tudásmegosztást.
- Források:: A hitelesség érdekében a Wikipédia nagy hangsúlyt fektet a megbízható forrásokra való hivatkozásra.
- Ellenőrzés:: Az új és módosított cikkek szigorú ellenőrzésen mennek keresztül, biztosítva, hogy az információk pontosak és relevánsak legyenek.
A Wikipédia jelentősége
Mivel a Wikipédia az egyik leglátogatottabb weboldal a világon, a modern társadalom egyik fő információforrásává vált. Tanulmányi, kutatási vagy általános tájékozódási célokra egyaránt használják.
A közösség szerepe
A Wikipédia nem létezne az aktív közösség nélkül, mely folyamatosan bővíti és frissíti a tartalmat. Ezen közösség erőfeszítései biztosítják, hogy a Wikipédia folyamatosan növekedjen és fejlődjön.