Az átirányítási lánc és átirányítási hurok
<< vissza a szótárhozBizonyos oldalak átirányítása elkerülhetetlen, ezzel nincs is baj. Baj akkor van, ha olyan oldalra irányítunk át, ami már egyszer átirányít máshova. Ilyenkor átirányítási láncról beszélünk.
Minél több oldalon megy át egy átirányítás, annál nehezebb a kereső algoritmus dolga. Nem csak az index büdzsét pazaroljuk ezzel, hanem a betöltési idő is nő, és ezzel romlik a rangsorolásunk.
A Google egyébként maximum 5 átirányítást követ le, ha utána sem jut el a céloldalra, akkor nem fogja azt beindexelni.
Egy megfelelően karabantartott oldalon optimális esetben nem lehetne sem belső, sem külső átirányított link. A technikai SEO egyik részfeladata, hogy ezeket az átirányításokat megkeressük és megszüntessük.
Átirányítási hurok
Az átirányítási láncok legrosszabb esete, amikor az átirányított oldal visszairányít a kiindulóra és ilyenkor egy végtelen átirányítási hurkot kapunk. Az átirányítási hurkok lehetetlenné teszik az oldal indexelését, így ezeket eldobja a kereső robot.
Ezekben a cikkekben olvashatsz még róla:
- Keresőoptimalizálás, SEO alapok 2022-ben
- 10 leggyakoribb technikai SEO audit hiba
- 100 pontos SEO ellenőrző lista
Hasznosnak találtad? Oszd meg mással is:
Kérjen INGYENES SEO auditot
Adja meg weboldala elérhetőségét, és INGYEN készítek egy gyors SEO auditot Önnek! A SEO audit a legsúlyosabb hibákat fogja tartalmazni, de nem helyettesíti a teljes SEO audit szolgáltatást.
* A kellő hozzáférések hiányában ez az audit csak korlátozott elemeket vizsgál. Az auditokat érkezési sorrendben készítem és fenntartom a jogot az elutasításra.