SEO, keresőoptimalizálás cikkek, posztok
Wordpress SEO - Mire figyeljünk Wordpressre váltás során
Ebben a cikkben bemutatom, hogy mire kell figyelni egy régi weboldal Wordpress motor alá történő költöztetésében. Wordpress SEO tippek.
Esettanulmány: Milyen gyakran posztoljak?
Egy saját esettanulmány arról, hogyan határozzuk meg milyen gyakran kell posztolnunk, és hogy milyen fontos a rendszeres írás.
Linképítés esettanulmány: Így vernek át az olcsó linképítők!
Az olcsó de jó minőségűnek mondott link vásárlásával nem csak az ablakon dobod ki a pénzt, de veszélybe is kerülhet az organikus jelenléted.
A linképítés veszélyei: a túl olcsó link legyen gyanús
Az olcsó de jó minőségűnek mondott link vásárlásával nem csak az ablakon dobod ki a pénzt, de veszélybe is kerülhet az organikus jelenléted.
Google Discover optimalizáció: 7 cikk típus, amivel tarolhatsz
A legfrissebb tanulmányok alapján, ezzel a 7 cikk típussal a legnagyobb az esélyed bekerülni Google Discoverbe.
SEO szakértő: 9 tipp a jó szakember választáshoz
A jó SEO szakértő kiválasztása nem egyszerű, ezért mutatok 9 tippet a megfelelő SEO szakember választásához!
10 tipp hogyan védd az oldalad a spam tartalomtól
Ha hozzá lehet szólni a blog posztjaidhoz, esetleg fórummal rendelkezik az oldalad, mutatok 10 tippet, hogyan védekezhetsz a spam tartalmak ellen.
Video SEO - Keresőoptimalizálás tippek videós tartalomhoz
Szeretnél a videóddal elöl jönni a keresőben? Hasznos Video SEO tippek videós tartalom keresőoptimalizálásához.
Google Cégem Optimalizáció: Hogyan kerülj fel a térképre?
Ha sikerül bekerülnöd egy jól optimalizált cikkel a Google Hírekbe, jelentős extra forgalmat szerezhetsz az oldalad számára. Ebben a posztban bemutatom, hogyan jelenhet meg az oldalad a Google News rendszerében és megosztok néhány optimalizálási tanácsot, amikkel növelheted a megjelenési esélyed.
Google Hírek optimalizáció: Hogyan kerülj be a Google News-ba
Ha sikerül bekerülnöd egy jól optimalizált cikkel a Google Hírekbe, jelentős extra forgalmat szerezhetsz az oldalad számára. Ebben a posztban bemutatom, hogyan jelenhet meg az oldalad a Google News rendszerében és megosztok néhány optimalizálási tanácsot, amikkel növelheted a megjelenési esélyed.
Ilyen egyszerűen manipulálható az Ahrefs algoritmusa
Az Ahrefs az egyik legnépszerűbb linkprofil elemző eszköz a SEO szakmában. Sokan ezt használják organikus versenytárs elemzésre, de linképítéshez is hasznos információkat szolgáltat. Én is ezzel dolgozok, és nagyon meglepődtem, milyen egyszerűen átverhető az eszköz algoritmusa. Ebben a posztban egy érdekes kísérlet eredményét osztom meg veletek.
A SEO szövegírás 10 legfontosabb szabálya
A SEO szövegírás lényege, hogy kulcsszavakat használva olyan, a látogató számára fontos tartalmat hozzunk létre, amivel a keresőből is forgalmat tudunk az oldalunkra terelni. Ebben a posztban bemutatom, hogy mi a 10 legfontosabb szabály, amit ha betartasz, garantált az organikus forgalom növekedés.
Google indexelés ellenőrzése kódolás nélkül
Azzal ugye mindenki tisztában van, hogy csak az az oldal jelenik meg keresőben, ami be van indexelve. Ebben a posztban bemutatom, hogyan ellenőrizhetsz egy, vagy akár több ezer URL-t egyszerre, kódolási tudás nélkül.
Ezeket fogom kérdezni tőled, mielőtt az ügyfelem leszel
Amikor egy leendő ügyfél keresőoptimalizálás szolgáltatás után érdeklődik nálam, egy részletes kérdőívet szoktam kiküldeni részére. A válaszokból kiderül számomra, hogy a vállalkozás menyire van tisztában a SEO fogalmával, tudja-e, hogy mit akar elérni és kiderül, hogy van-e értelme a közös munkának.
A Bounce Rate nincs hatással a keresési eredményre!
Sokan a mai napig azt hiszik, hogy a Google algoritmusa az oldalak rangsorolásához figyelembe veszi az Analytics Bounce Rate értékét. A valóságban a Google egyáltalán nem veszi figyelembe ezt a mutatót a rangsoroláshoz. Mutatom, hogy miért nem!
Dropshipping és a buktatók
Ha a dropshipping olyan egyszerű lenne, nyilván mindenki már azt csinálná. Ebben a posztban bemutatom a dropshipping során milyen problémák merülhetnek fel, és mik azok, amik a webáruházad vesztét okozhatják.
PDF SEO - PDF fájlok keresőoptimalizálása
Sokan nem is gondolják, hogy bizony a PDF fájlokat is lehet keresőre optimalizálni. Bár kezdetben nehézséget okozott a Google-nek ezeket a fájlokat olvasni, ma már tökéletesen tudják őket indexelni, ami azt jelenti, hogy a PDF SEO egy nagyon fontos területe lett a keresőoptimalizálásnak. Ebben a posztban megmutatom, hogyan lehet egy PDF fájlt keresőre optimalizálni.
Webshop SEO - Keresőoptimalizálás tippek webáruházaknak
Webáruházat indítani pedig ma már bárki tud. Nem kell feltalálni a spanyolviaszt sem, rengeteg webshop motor közül választhatunk. Vannak viszont nagyon fontos SEO szabályok, amiket ha nem tartunk be, a webáruházunk nem fog olyan organikus forgalmat kapni, amit optimális esetben kaphatna. Ebben a posztban összegyűjtöttem, hogy mire kell figyelnünk egy új, vagy meglévő webáruház keresőoptimalizálása során.
404-es hiba - email riasztás beállítása
A 404-es oldalakat senki se szereti. Ebben a posztban azt mutatom meg, hogyan tudsz email riasztást beállítani Google Analytics-ben, ha 404-es hibaoldal jelenik meg a weboldaladon.
10 hiba, ami szinte minden technikai SEO audit során megjelenik
A technikai SEO Audit során szinte mindig ugyanazokkal a hibákkal találkozok a munkám során. Ebben a posztban összegyűjtöttem a 10 leggyakoribb hibát, amikkel a SEO audit során találkozok.
Hogyan lehetsz SEO szakértő 5+1 lépésben
Egy SEO szakértő, aki tényleg jól végzi a dolgát 20 és 40 ezer Forint között keres óránként. Ki ne szeretne ennyit keresni? Azonban ahhoz, hogy szakértő legyél a SEO területén kemény évek, sok tanulás és türelem kell. Mutatok 5+1 tippet, amivel a keresőpotimalizálás specialistája lehetsz.
Mesterséges intelligencia és a szövegírás jövője
A mesterséges intelligencia segítségével ma már olyan végtelen mennyiségű és jó minőségű tartalmat lehet előállítani, amiről sem az olvasó, sem a kereső robotok nem feltételezik, hogy nem valós ember írta azokat. És a félelmetes az, hogy ezek az oldalak már megjelennek a Google SERP-ben!
Jogvédett képet használtam, 600.000 Forintomba került
Rendhagyó és tanulságos történet következik egy kezdő bloggerről, egy korántsem kezdő szórakoztatóipari fotósról és a szerzői jogvédelemről. A sztorit azért osztom meg, hogy más ne kövesse el azokat a hibákat, amiket én vétettem.
100 pontos SEO ellenőrző lista
Ez a 100 pontos ellenőrző lista (SEO checklist) a keresőoptimalizáláskor vizsgált legfontosabb elemeket tartalmazza. Ezt a listát használják a nagy SEO tool-ok is (SemRush, Ahrefs, stb.) szóval nem én találtam ki!
Tervezett szerver karbantartás kezelése
Egy előre tervezett szerver karbantartás során nagyon fontos, hogy ne csak a látogatókat informáljuk, hanem a kereső robotokat is. Ebben a posztban azt mutatom be, hogyan végezz tervezett karbantartást, hogy ne lássa a keresőoptimalizálás a kárát.
Google parancsok: így használd a Google operátorokat
A Google parancsok és operátorok segítségével speciális kereséseket tudunk indítani. Ebben a posztban bemutatom a legfontosabb Google kereső parancsokat és konkrét példákkal megnézzük ezek működését.
Robots.txt használata és veszélyei: Így törik fel az oldalad!
Ebben a posztban bemutatom, hogy mire való a robots.txt fájl, hogyan kell használni, végül pedig tanulságként bemutatom, hogyan törhettem volna fel egy weboldalt a hibás robots.txt segítségével.
App Store Optimalizálás (ASO)
Bemutatom miért fontos az App Store Optimalizálás, hogyan működik és hogy mire figyelj a mobil alkalmazás keresőoptimalizálás során!
Kép SEO: 20 tipp kép optimalizáláshoz
A képek keresőoptimalizálása ma már nem csak az ALT attributumok megírásáról szól, hanem sokkal többről. Bár a Google képfelismerő mesterséges intelligenciája rohamosan fejlődik, vannak bizonyos praktikák, amiket ha elvégzünk, sokkal nagyobb eséllyel jelenünk meg a képes találatok között.
Szerver log elemzés
A technikai SEO egyik legfontosabb eleme a szervernapló elemzése. A szerver logból 100% pontossággal meg tudjuk határozni, hogy a kereső motorok hogyan böngészik fel az oldalunkat és a vizsgálatával olyan fontos hibákat vehetünk észre, amiket javítva komoly pozíciókat nyerhetünk a keresőben.
Negatív SEO
A keresőoptimalizálásnak nem csak pozitív eredményei lehetnek, hanem bizony negatív is. Véletlenül, vagy akár szándékosan is tehetünk olyat, amivel egy URL-t vagy akár egy domaint is negatív irányba mozdíthatunk a SERP-ben.
Google Értesítő: Hogyan használd?
Szeretnél értesülni ha valaki a nevedet, cégedet vagy a fontosabb kulcsszavaidat említi meg valahol a neten? A Google Értesítő pontosan ebben segít! Google Értesítő használata nem csak SEO és marketing szakembereknek!
Linképítés: Tippek kezdőknek és haladóknak
A linképítés az off-site SEO egyik legfontosabb eleme. Linképítés alatt azt a folyamatot értjük, amikor megpróbálunk az oldalunkra minél több és erősebb külső hivatkozást szerezni (backlink). Minél több jó minőségű hivatkozás mutat az oldalunkra, annál jobb helyezést érhetsz el a keresőben.
YouTube SEO
Sokan nem is gondolnak bele, hogy a YouTube valójában nem csak egy videó megosztó, hanem egy kereső is egyben. És ha keresőről beszélünk, akkor lehet rá optimalizálni.
SEO - Keresőoptimalizálás
A SEO nagyon egyszerű dolog. Ahhoz, hogy az oldalad az első helyen jelenjen meg kell egy releváns tartalom és be kell tartani bizonyos szabályokat. Ebben a cikkben bemutatom a legfontosabb SEO szabályokat.
Ingyenes oldal sebesség mérő eszközök
A Google tegnap jelentette be, hogy 2018 júliusától a mobil oldalak betöltési ideje komoly hatással lesz a mobil keresési eredményekre. Íme 4 ingyenes oldal sebesség mérő eszköz, amivel tesztelheted az oldalad sebességét.
Canonical Tag
Korábban bemutattam mik azok a legfontosabb SEO Tagek, amiket mindenkinek ismernie kell. Ezek ma már olyan alap követelmények egy weboldalnál, amik nélkül ne is reménykedjünk a keresőkben egy jobb helyezésért. Most ezek közül a legfontosabbról lesz szó, a Canonical Tag-ről.
Legfontosabb Meta Tag-ek
Az általános meta tageken kívül vannak speciálisabb tagek is, amiket kevesen ismernek. Ezek a legfontosabb meta tagek, amiket minden SEO szakembernek használnia kell!